Ruszyły zapisy na 53. Bieg Westerplatte.

Wystartowały zapisy do 53. Biegu Westerplatte, który odbędzie się 12 września 2015 roku. W tym roku organizatorzy przewidzieli 3900 miejsc startowych. Zgłoszenia można dokonać do dnia 28 sierpnia do godziny 23.59. Po wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy dokonać opłaty startowej w wysokości 30 PLN.

 

Organizatorzy biegu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku i Radio Gdańsk.

 

Trasa biegu

W stosunku do zeszłorocznej edycji biegu trasa ulegnie jedynie drobnej modyfikacji, która pozwoli na uzyskanie atestu PZLA. Niestety prawdopodobnie przez prowadzone w Gdańsku roboty drogowe (remont Mostu Siennickiego) organizatorom nie udało się powrócić do starszej wersji trasy i umieszczenia mety przy Fontannie Neptuna na Starym Mieście w Gdańsku. Szkoda. Finisz na głównym deptaku miasta zgromadziłby na pewno większą liczbę kibiców. No ale trudno. Nie udało się w tym roku to może uda się w następnym.

 

Zapisy

W tym roku organizatorzy przewidzieli 3900 miejsc startowych. Zgłoszenia można dokonać na stronie www.sts-timing.pl/westerplatte do dnia 28 sierpnia do godziny 23.59. Po wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy dokonać opłaty startowej w wysokości 30 PLN.

 

Pozostałe informacje

Pula nagród w biegu wyniesie łącznie 20.000 PLN. Każdy uczestnik uhonorowany zostanie okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy, a w pakiecie finiszera znajdzie się koszulka, której rozmiar można wybrać w momencie wypełniania formularza zgłoszeniowego. Zmagania biegaczy śledzić będzie można zarówno bezpośrednio podczas biegu poprzez transmisję on-line oraz na antenie Radia Gdańsk, które prowadzi relację na żywo. Niestety nie widzę żadnych informacji na temat nagród losowanych wśród pozostałych uczestników biegu. Czyżby miało ich nie być? Wszystko na to wskazuje. Trochę szkoda. Takie losowanie dodatkowo motywuje biegaczy spoza czołówki. W zeszłym roku takie losowanie było przeprowadzone a i nagórd było dosyć sporo.

Sponsor główny: PZU
Patroni medialni: Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl, maratonypolskie.pl
Partner społeczny: Fundacja Hospicyjna

 

Linki

 

A tak wyglądało to w zeszłym roku …