Bieg charytatywny “Piątka dla Hani”.

Pobiegnij i pomóż chorej dziewczynce. 28 czerwca o godz. 10 odbędzie się “Piątka dla Hani”, czyli charytatywny bieg wokół PGE Areny. To akcja zainicjowana przez grupę przyjaciół rodziców dziewczynki zmagającej się z chorobą nowotworową.

Hania z Gdańska choruje na nowotwór złośliwy mózgu (medulloblastoma). Chorobę zdiagnozowano u niej w październiku ubiegłego roku. W trybie pilnym dziewczynka została przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie została poddana operacji resekcji guza. Od grudnia 2014 Hania kontynuuje leczenie w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Od lutego do marca 2015 Hania została poddana radioterapii mózgowia oraz rdzenia kręgowego jako leczenie uzupełniające. Trudy i niedogodności radioterapii dziewczynka zniosła wzorowo, wykazując przy tym niesamowitą dojrzałość. Jej leczenie jest jednak bardzo kosztowne, dlatego z pomocą dziewczynce postanowili przyjść przyjaciele jej rodziców.

 

Bieg odbędzie się 28 czerwca o godzinie 10. Uczestnicy pokonają 5-kilometrową trasę wokół stadionu PGE Arena oraz terenu otwartego do granic ul. Marynarki Polskiej; całość (dwie pętle po 2,5 km). Zawody będą miały charakter towarzyski i przeznaczone będą dla tych, którzy będą chcieli pomóc Hani, a jednocześnie aktywne spędzić wolny czas.

 

Limit uczestników przewidziano na 500 osób, jednak Hanię będą mogli wesprzeć także ci, którzy nie zdążą zapisać się na czas lub zwyczajnie nie mają ochoty biegać, ale chcą wesprzeć dziewczynkę. Dla nich przygotowano wirtualny udział. Polegał on będzie na uiszczeniu wpłaty bez znalezienia się na liście startowej.
Źródło: trojmiasto.pl

 

Przydatne linki: