Wystartowały zapisy do II edycji Verve! Sopot 10k Run.

Ruszają zapisy do drugiej edycji Verve Sopot 10k. Ubiegłoroczna impreza okazała się wielkim sukcesem. Na metę w ERGO ARENIE wbiegło ponad 1700 osób, a wśród nich rekordzistka świata w maratonie – Paula Radcliffe. W tym roku Verve Sopot 10k odbędzie się 11 października, a organizator przygotował dla biegaczy 3000 pakietów startowych.

W tym roku roku również ściągniemy do Sopotu gwiazdę światowego formatu. Nie mogę jeszcze zdradzić nazwiska, rozmowy trwają, ale zawodnicy, z którymi negocjujemy, to wielkie gwiazdy lekkoatletyki, których jeszcze w Polsce nie było– mówi Michał Drelich.

 

Trasa biegu

Na chwilę obecną trasa biegu nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona. Jedyne co wiadomo na jej temat to to, że jest płaska i szybka, posiada też atest PZLA i IAAF. W zeszłym roku rzeczywiście taka była. Na całym dystansie znajdował się tylko jeden podbieg (o ile mnie pamięć nie myli to była to ulica Polna). Podbieg jeden, ale za to dosyć wymagający. Dobre miejsce na wyprzedzenie zmęczonych już rywali. Oczywiście pod warunkiem, że samemu ma się jeszcze siły na mocny finisz.

 

Program imprezy

Niedziela, 11 października 2015 r.

8:00 – 10:30 Godziny otwarcia Biura Zawodów (Ergo Arena),

10: 00 Bieg MINI dla dzieci w wieku 3-8 lat,

10:30 Bieg JUNIOR dla dzieci w wieku 9-15 lat,

11:00 Bieg VIP,

11:45 Rozgrzewka przed biegiem głównym,

11:50 Prezentacja elity sportowej biegu,

12:00 START BIEGU – Verve Sopot 10k,

13:30 Dekoracje zwycięzców,

14:00 Oficjalne zakończenie imprezy.

 

Biuro zawodów

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Hali Ergo Arena, Plac Dwóch Miast 1, Gdańsk. Czynne będzie w piątek (9 października) w godz. 15:00 – 20:00, sobotę (10 października) w godz. 12:00 – 21:00 oraz w dniu biegu (11 października) w godz. 8:00 – 10:30.

 

Dodatkowe atrakcje

Oprócz biegu głównego na dystansie 10 km, odbędą się też 3 towarzyszące biegi, tj. Bieg Mini (dla dzieci w wieku 3-8 lat), Bieg Junior (młodzież 9-15 lat) oraz Bieg VIP. Informacje na temat tych biegów znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Niewątpliwą atrakcją tego biegu jest meta usytuowana na płycie Ergo Areny. Wbiegając na stadion, przy głośnym dopingu publiczności, można się poczuć jak na finiszu prawdziwego maratonu. Przeżyłem to w zeszłym roku. Cudowna atmosfera. Świetne uczucie.

 

Opłaty

Organizator zróżnicował opłaty. Inne są dla mieszkańców Sopotu. Inne dla pozostałych biegaczy. Czy to sprawiedliwe? Według mnie nie za bardzo, ale … wytrzymam te parę złotych różnicy.

 

Ja już się zapisałem. Bieg odbędzie się równo 2 tygodnie przed gdańskim półmaratonem. Idealny moment na sprawdzenie formy przed głównym biegiem sezonu.

W zeszłym roku w wybiegałem tam swoją życiówkę, tj. 0:47:58, której długo nie mogłem poprawić. Udało mi się to zrobić dopiero w tegorocznym Biegu Europejskim. Ciekawe jak mi pójdzie w tym roku. Dobry wynik na pewno podbudowałby mnie przed półmaratonem 🙂 Zobaczymy.