1. PZU Gdańsk Maraton wystartuje już 17 maja.

Już w najbliższą sobotę, tj. 17 maja 2015 roku, na biegowej scenie Polski zagości nowa impreza – PZU Gdańsk Maraton. Organizatorem tej imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, natomiast tytularnym sponsorem jest firma PZU. Trasa gdańskiego maratonu wiedzie przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne miejsca będące wizytówką Gdańska: przepiękną Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, historyczny Pomnik Poległych Stoczniowców, wnętrze Europejskiego Centrum Solidarności, PGE Arenę, czy urokliwy Park Nadmorski im. R. Reagana. Całość sportowych zmagań rozpocznie i zakończy się w AMBEREXPO, Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul. Żaglowej 11. Trasa posiada atest PZLA.

Zwiększony limit uczestników

Początkowo limit uczestników gdańskiego maratonu ustawiony był na 2000 osób. Podczas pierwszej dobry od uruchomienia zapisów na listę startową wpisało się ok. 1000 osób. Ostatecznie limit został zwiększony o 500 osób, co oznacza, że w biegu będzie mogło wziąć udział 2500 biegaczy.

 

Aktywuj się w Maratonie

Uczestnicy biegu mogli wziąć udział w akcji „Aktywuj się w Maratonie”, czyli bezpłatnym cyklu przygotowań do startu pod okiem trenerów i instruktorów. Treningi odbywały się 2 razy w tygodniu. Podzielone były na część teoretyczną i praktyczną. Prowadził je utytułowany czynny maratończyk, zdobywca tytułów Mistrza Polski – Radosław Dudycz.

 

Odbiór pakietów startowych

Niestety rejestracja do biegu nie jest już możliwa. Odbiór pakietów startowych możliwy jest w Biurze Imprezy pod adresem Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk. Biuro będzie czynne w następujących dniach:

 • 16 maja (sobota) w godzinach 10.00 – 20.00,
 • 17 maja (niedziela) w godzinach 06:00- 08:00.

 

Klasyfikacja zawodników

 1. Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn;
 2. Klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn:
  1. K i M 20 (18- 29 lat),
  2. K i M-30 (30-39 lat),
  3. K i M-40 (40-49 lat),
  4. K i M-50 (50-59 lat),
  5. K i M-60 (60-69 lat),
  6. K i M-70 (70 lat i więcej);
 3. Klasyfikacja wózków K i M;
 4. Najlepsza gdańszczanka i najlepszy gdańszczanin (miejsce zamieszkania weryfikowane na podstawie dowodu osobistego);
 5. Kategoria Uczestników niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn obejmująca osoby z dysfunkcją ruchu z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach.

 

Start maratonu

Start 1. PZU Gdańsk Maraton nastąpi o godz. 9:00. Linia startu zostanie zamknięta po 20 minutach od strzału startera.

 

Szczegółowe informacje

Szczegółowe informacje na temat 1. PZU Gdańsk Maraton znajdziecie na stronach internetowych pzugdanskmaraton.pl, www.mosir.gda.pl oraz w Regulaminie maratonu.

 

Filmowa wycieczka po trasie 1. PZU Gdańsk Maraton

Profil trasy znajdziecie tutaj.

 

A teraz ciekawostka … Zamierzam wziąć udział w tym biegu. Nie, nie. Nie jako biegacz. Wystąpię w nim w roli obserwatora i fotografa, także w niedługim czasie możecie spodziewać się relacji i galerii z naszego pierwszego gdańskiego maratonu.

 

Wszystkim uczestnikom życzę udanego i bezpiecznego startu oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników! Niech moc będzie z Wami!