Bieg Wings for life już w ten weekend.

Już w najbliższą niedzielę, tj. 3 maja 2015 roku, dziesiątki tysięcy biegaczy z całego świata wezmą udział w drugiej edycji biegu Wings for Life World Run. Biegacze wystartują w tym samym czasie w 35 krajach na 6 kontynentach. 100% środków zebranych podczas tego globalnego biegu, w którym meta goni zawodników zasili konto fundacji Wings for Life zajmującej się wspieraniem badań nad wynalezieniem skutecznej metody leczenia uszkodzonego rdzenia kręgowego. Oto kilka przydatnych informacji na temat biegu.

Pobierz mapę w wersji PDF

 

Informacje organizacyjne dla uczestników i kibiców.

Odbiór pakietów startowych

Odbiór pakietów w Biurze Zawodów na terenie Campingu Malta (ul. Krańcowa 98)
Biuro Zawodów będzie czynne:
2 maja, sobota – w godz. 10:00 – 21:00
3 maja, niedziela – w godz. 8:00 – 11:00

 

Dokumenty potrzebne do odbioru pakietu startowego

Aby odebrać pakiet startowy pamiętaj, żeby zabrać ze sobą dowód osobisty/dokument tożsamości.

Jeśli z ważnych przyczyn nie możesz odebrać pakietu osobiście, przekaż znajomemu napisane przez Ciebie upoważnienie, ksero Twojego dowodu osobistego oraz podpisane przez Ciebie oświadczenie uczestnika dostępne na stronie www.wingsforlifeworldrun.com w zakładce Uczestnicy/Informacje (www.ims.wingsforlifeworldrun.com/pdf/disclaimer_13_pl.pdf).

Osoby poruszające się na wózkach będą miały zapewnioną indywidualną pomoc.

 

Szatnie / natryski / depozyty

Szatnie, natryski i depozyty będą zlokalizowane w budynku przy starcie.

 

Toalety

Toalety będą zlokalizowane w strefie startu oraz na trasie, w okolicach punktów żywieniowych. Toalety będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

 

Brama startowa

Bieg rozpocznie się na terenie Malty (plac przed nową trybuną, miejsce oznaczone nr 14 na mapce).

 

Harmonogram – 3 MAJA 2015

11:30 – 12:00 – spotkanie drużyn z kapitanami (Miasteczko Wings for Life World Run, na placu przy rondzie, ul. Krańcowa)
11:45 – 12:30 – wejście do oznaczonych boksów startowych, zgodnie z informacją otrzymaną w Biurze Zawodów
12:30 – wspólna rozgrzewka w boksach startowych
13:00 – start Wings for Life World Run

 

Punkty żywieniowe

Punkty żywieniowe na trasie będą rozlokowane co ok. 5 kilometrów.  Do dyspozycji uczestników będą: woda, izotonik, banany, czekolada, mix Red Bulla z wodą. W pobliżu punktów będą rozstawione toalety. W okolicach punktów żywieniowych będą także obecni ratownicy medyczni.

 

Ruchoma meta

Wings for Life World Run nie posiada klasycznej linii mety. Samochód Pościgowy wyrusza 30 minut po starcie biegu. Uczestnicy wyprzedzeni przez Samochód Pościgowy kończą bieg i powinni udać się do najbliższego autobusu organizatora, który odwiezie ich na teren Malty, do Miasteczka Wings for Life World Run.

 

Powrót do miasteczka startowego

Powrót na teren Malty (do Miasteczka Wings for Life World Run) będzie odbywał się dedykowanymi autobusami oznaczonymi przez organizatora logotypem imprezy – ich przystanki zlokalizowane są przy punktach żywieniowych, ale również na trasie. Dodatkowo za Samochodem Pościgowym zawsze porusza się jeden autobus, do którego również można wsiąść w celu powrotu na linię startu. Wszystkie autobusy dostosowane są do przewozu osób poruszających się na wózkach.

 

Medale i posiłek regeneracyjny

Odbiór medali będzie możliwy w strefie przy starcie, a posiłek regeneracyjny w strefie gastronomicznej zlokalizowanej nad trybuną. Posiłek otrzymamy okazując swój numer startowy.

 

Gdzie można zobaczyć relację z biegu? Jak można kibicować biegaczom?

W Internecie

Transmisję z Wings for Life World Run możecie oglądać na komputerze, tablecie, telewizorze z dostępem do internetu, albo na konsoli do gier. W dniu biegu strona www.wingsforlifeworldrun.com zamieni się w interaktywne centrum umożliwiające pełne uczestnictwo w akcji. Na stronie będzie można śledzić wyniki biegaczy z całego świata, podglądać trasę, oglądać najciekawsze zdjęcia. Musisz koniecznie zobaczyć, jak dają sobie radę Twoi znajomi! W tym samym miejscu, przez cały czas będzie można obserwować przekaz telewizyjny. Ten będzie także dostępny na portalu bieganie.pl oraz w Red Bull TV (aplikacja dostępna na telefony komórkowe, konsolę Xbox 360, Apple TV i inne).

 

W telewizji

Przekaz telewizyjny na całym świecie wystartuje na godzinę przed biegiem, punktualnie o 12:00 czasu polskiego. W naszym kraju bieg będzie relacjonowany w TVN24 i TVN Meteo Active!

 

Osobiście

To chyba najlepsza dla biegaczy forma dopingu. Nic nie dodaje takiej mocy jak doping publiczności i przybita “piątka”!

Kibice na trasie biegu Wings for life 2014
Kibice na trasie biegu Wings for life 2014

To jak będzie? Widzimy się na trasie?