Start zapisów do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim.

Kolejny bieg cyklu PKO Grand Prix Gdyni coraz bliżej. Od 2 kwietnia miłośnicy biegania mogą zapisywać się na Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim za pośrednictwem dedykowanej zakładki na stronie www.gdyniasport.pl. Zapisy potrwają do 27 kwietnia, godz. 23.59. Kwota wpisowego pozostaje bez zmian i wynosi 30 złotych.

Początkowo pojawiły się informacje, że zapisy ruszają 1 kwietnia. Oczywiście był to żart na prima aprilis, na który zresztą dałem się nabrać. O godzinie 12 siedziałem przy komputerze i czekałem na uruchomienie formularza. Prawdopodobnie gdybym zwrócił uwagę na godzinę wskazaną w komunikacie (13:13) to bym się domyślił. No ale trudno … żart się udał 🙂 Gapowe trzeba płacić.

Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim, który odbędzie się 9 maja 2015 roku, to drugi bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. W lutowej edycji imprezy wystartowało ponad 5700 fanów aktywności fizycznej, co oznacza, że pobity został kolejny rekord frekwencji.

Godziny startów biegów odbywających się w ramach Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim 2015:

9:30 Start Marszu Europejskiego
9:35 Start Marszu Europejskiego: Junior, Młodzik, Starszak
11:00 Start Biegu Młodzika,
11:30 Start Biegu Starszaka,
12:00 Start Biegu Juniora,
13:30 Start Biegu Malucha,
15:00 Start Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim.

Odbiór pakietów startowych:

Odbiór pakietów startowych do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim 2015 będzie możliwy w 2 terminach, tj.

 • 8 maja (piątek), biuro zawodów znajduje się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, przy ul. Olimpijskiej 5 i czynne jest w godzinach 14:00–20:00,
 • 9 maja (w sobota), biuro zawodów znajduje się na końcu Skweru Kościuszki, naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego i czynne jest w godzinach 8:00–14:30. Numery startowe do Marszów Nordic Walking można odbierać w godzinach 8:00–09:20, do Biegów Młodzieżowych od 8:00 do 11:00, a do Biegu Głównego na 10km od 8:00 do 14:30.

Odbiór pakietów startowych odbywać się będzie na podstawie karty startowej (wysłanej na adres e-mail, z którego była zakładana) lub dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jeżeli zawodnik jest niepełnoletni, to przy odbiorze pakietu musi zostać dostarczona podpisana zgoda rodzica. W przypadku zawodników poniżej 13 roku życia muszą oni przybyć do biura z opiekunem.

Więcej informacji już wkrótce …

============

Aktualizacja, 02.04.2015, godz. 12:28

No i zaczęło się. Zapisu do biegu ruszyły. Wygląda na to, że jak zwykle cieszą się sporym zainteresowaniem. Moje pierwsze 3 próby rejestracji zakończyły się niepowodzeniem. Niewykluczone, że jest to spowodowane przeciążonymi serwerami/łączami.

Trasa

W porównaniu z poprzednim biegiem z serii GPX Gdynia trasa nie uległa zmianie. Prowadzić będzie następującymi ulicami:

START: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”, Skwer Kościuszki – aleja Jana Pawła II – Jerzego Waszyngtona – Św. Piotra – Tadeusza Wendy –  Polska – Janka Wiśniewskiego – Jana z Kolna – Tadeusza Wendy – Portowa – Plac Kaszubski – Świętojańska – Józefa Piłsudskiego – Bulwar Nadmorski – aleja Jana Pawła II – Skwer Kościuszki. META: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”.

Oczywiście, tak jak to było do tej pory, trasa posiada atest PZLA.

Obowiązuje limit czasu dla ukończenia Biegu Głównego, wynoszący 1 godzinę i 45 minut od momentu wystrzału startera oznajmiającego start ostatniej strefy.

Strefy startowe

Podobnie jak w przypadku Biegu Urodzinowego, tak i teraz, każda strefa startowa będzie miała osobny start. Zawodnicy, którzy wystartują w strefie ustawionej bliżej Startu niż strefa, do której zostali przyporządkowani podczas rejestracji, otrzymają 5 minut kary. Kara doliczana będzie do czasu netto osiągniętego przez zawodnika.

Klasyfikacja

 1. W Biegu Głównym prowadzona będzie następująca klasyfikacja:
  • Klasyfikacja generalna kobiet,
  • Klasyfikacja generalna mężczyzn.
 2. W Biegu Głównym prowadzona będzie także dodatkowa klasyfikacja w ramach następujących kategorii wiekowych:
  • Kobiety/Mężczyźni 16  od 16 do 19 lat,
  • Kobiety/Mężczyźni 20 od 20 do 29 lat,
  • Kobiety/Mężczyźni 30 od 30 do 39 lat,
  • Kobiety/Mężczyźni 40 od 40 do 49 lat,
  • Kobiety/Mężczyźni 50  od 50 do 59 lat,
  • Kobiety/Mężczyźni 60 od 60 do 69 lat,
  • Kobiety/Mężczyźni 70 od 70 do 79 lat,
  • Kobiety/Mężczyźni 80 powyżej 80 lat.
 3. Pierwsze 50 osób, niezależnie od płci, które przekroczą linię mety będzie klasyfikowanych według czasu brutto liczonego od chwili wystrzału startera. Pozostali zawodnicy klasyfikowani będą na podstawie czasu netto, liczonego od przekroczenia linii startu przez zawodnika do linii mety.

Więcej informacji znajdziecie w Regulaminie Biegu Europejskiego.