Liga biegowa, czyli punkty za bieganie.

Pod koniec lutego br. ruszył ciekawy projekt dla biegaczy – portal Ligabiegowa.pl. Po rejestracji otrzymujemy możliwość zbierania punktów za starty w biegach. Każdy wynik przeliczany jest na punkty, a te decydują o naszej pozycji w jednym z ponad 140 rankingów. Każdy może wygrać.

System przyznawania punktów oparty jest na tabeli VDOT Jacka Danielsa. Nie liczy się tu przebiegnięty dystans, ale osiągnięty czas. Teoretycznie ktoś kto pokona 5 km w czasie 20 minut może uzyskać w rankingu ogólnym lepszą pozycję niż maratończyk, który ukończył swój bieg z czasem 4 godzin. Dostępne są różne rankingi. Można filtrować wyniki według dystansu, kategorii wiekowych, płci, branży, województwa, itp.

Uczestnictwo w lidze motywuje do systematycznych startów, ponieważ każdy start jest punktowany. Im więcej startów tym więcej punktów na koncie.

Istnieje możliwość utworzenia swojej drużyny. Wystarczy zebrać 5 osób zarejestrowanych w lidze. Z kolei kalendarz pozwala na zaplanowanie startów w przyszłości.

W ramach zachęty do rejestracji wtórcy portalu zdecydowali, że osoby które zarejestrują się do końca czerwca będą miały naliczone punkty za wszystkie starty od momentu startu ligi, tj. od 28 lutego br.

Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie opisane funkcje są BEZPŁATNE.

Ja już się zarejestrowałem. Was też zachęcam.

Więcej informacji znajdziecie w regulaminie.