Sobotnie bieganie po parku, czyli Parkrun Gdańsk 163.

Jak co sobotę w gdańskim Parku Reagana odbył się 163 bieg Parkrun organizowany przez biegaczy i dla biegaczy. Mimo kiepskiej pogody w biegu wystartowała spora liczba entuzjastów takiego spędzania czasu.

Ostatecznie metę przekroczyło 149 biegaczy, w tym 4 debiutantów. Wśród mężczyzn wygrał Łukasz Stachowiak z czasem 0:16:34 ustanawiając tym swój nowy rekord osobisty. Z kobiet metę pierwsza przekroczyła Małgorzata Tuwalska z czasem 0:18:58. Ustanowionych zostało 21 nowych rekordów osobistych.

Ja ten bieg potraktowałem jako test przed rozpoczęciem planu treningowego Jacka Danielsa przygotowującego mnie do startu w październikowym półmaratonie. Planowałem osiągnąć jak najlepszy wynik, ponieważ miał on być wyznacznikiem mojej obecnej formy. Biegło się ciężko, ale przecież dobrego wyniku nie zdobędę biegnąc w tempie konwersacyjnym. Rewelacji nie było. Rekordu osobistego nie pobiłem, ale pochwalę się że w stosunku do poprzedniego weekendu poprawiłem się o ponad 2 minuty. Zabrakło kilkunastu sekund do nowego PB … szkoda. Ostatecznie na mecie otrzymałem numerek 56 i wynik 0:23:03.

Według tabeli Danielsa moje VDOT to 42. Trening według planu zaczynam na początku maja, tak więc mam jeszcze trochę czasu na poprawienie tego wskaźnika.

Załapałem się też na kilka zdjęć 🙂